Naše stránky používajú k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte..     OK


Mušle sv. Jakuba a cestoviny v šafránovom masle
Zoznam surovín:

6 mušlí sv. Jakuba (orech)
4 jablká
fenikel (vňať)
lyžica cukru
extra panenský olivový olej
1 citrón
maslo
150g čerstvých špagiet (chladené)
0,2g šafránu
soľ a korenie

Postup prípravy:

Veľmi zaujímavou kombináciou sú mušle sv. Jakuba s nasladlou kašou z pečených jabĺk. Výborný doplnok je naopak svieži šalát z čerstvých jabĺk a jemné šafránové cestoviny. Toto netradičné spojenie je práve pre mušle sv. Jakuba ako stvorené. Odporúčame servírovať ako predjedlo.

1. krok
Dve jablká zbavíme šupky a jadrovníkov, nakrájame na plátky asi 0,5 cm široké. Premiešame ich spoločne s maslom a cukrom. Vložíme na plech a pečieme v rúre na 200°C, kým jablká krásne skaramelizujú (asi 20-30 minút). Upečené jablká  rozmixujeme tyčovým mixérom na jemnú kašu. Pre správnu konzistenciu rozriedime horúcou vodou. Ľahko dosolíme.
2 jablká
lyžica cukru
maslo
soľ 

2. krok
Medzi tým, čo sa nám v rúre pečú jablká sa môžme vrhnúť na prípravu šalátu z jabĺk. Dve zvyšné jablká zbavíme jadrovníkov a nakrájame na julienne (na tenké prúžky). Nakrájané jablká na chvíľu vložíme do misky zo studenou vodou a vytlačeným citrónom (aby nám na tanieri nezhnedli). Jablká precedíme a premiešame s ľahko posekanou vňaťou z feniklu (asi 1 lyžica). Pridáme lyžicu olivového oleja. Šalát dobre premiešame. 
2 jablká
1 citrón
extra panenský olivový olej
fenikel (vňať)

3. krok
V osolenej vode dáme variť špagety. Medzi tým si v panvici rozpustíme 30g masla, do ktorého pridáme šafrán a trošku vody z cestovín. Pomaly zredukujeme na jemnú omáčku. Pridáme uvarené cestoviny a v panvici dobre prepojíme s šafránovou omáčkou. Ľahko osolíme.
150g čerstvých špagiet (chladené)
30g masla
0,2g šafránu 
soľ

4. krok
Mušle sv. Jakuba (orech) umyjeme a dobre osušíme. Ľahko osolíme, okoreníme a prudko opečieme z oboch strán na panvici s lyžicou rozpusteného masla (1-2 minúty z každej strany).
6 mušlí sv. Jakuba (orech)
lyžica masla
soľ a korenie

5. krok
Mušle umiestnime na terčík z kaše z pečených jabĺk. Hneď vedľa umiestnime jablkový šalát a klbko špagiet s šafránovou omáčkou. 


ĎALŠÍ RECEPTY

Grilovaná chobotnica so šalátom zo zemiakov a fazúľ
Grilovaný mečúň s bylinkovou salsou a bulgurovým šalátom
Platesa, pecorino, strúhanka, petržlen
NENECHAJTE SI UJSŤ NOVINKY ZO SVETA MYFISH
PREDAJŇA FRESHMARKET

Rožňavská 1A, 83104 Bratislava
e-mail: freshmarket@myfish.sk

AKCEPTUJEME PLATOBNÉ KARTY:


SLEDUJTE NÁS: