Naše stránky používajú k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte..     OK


Mušle Sv. Jakuba s pomarančom z Havaja
Zoznam surovín:

½ pomaranča
30g kukuričná strúhanka 
2g makový olej 
1g maldon soľ 
1g čerstvé korenie 
4g rozmarín 
3g pomarančová šťava 
3g krevetový olej 
1g domáca rybacia omáčka 
12g maslo 


Postup prípravy:

Tento recept vznikol v spolupráci s mladým talentovaným kuchárom Filipom Ondruškom, ktorý pracoval pre michelinské reštaurácie naprieč svetadielmi. Tri mesiace dokonca varil pre saudskoarabského princa. V nasledujúcom recepte hrajú hlavnú úlohu mušle Sv. Jakuba: „Saint Jacobs je špecifická svojou chuťou a ušľachtilou textúrou. Dá sa používať na teplo ale aj na studeno. V Grónsku som videl, ako nasoľujú celé Saint Jacobs a nechajú ich tak týždeň. Potom ich strúhajú na jedlo ako syr. Čo poviete? Za mňa topka!“

1. krok
Saint Jacobs zbavíme malého svalu. Necháme cez noc v soľnom kúpeli. Používal som maldon a ružové korenie. Pomer: na 1 l vody ide 30 g soli a ružového korenia. Pol na pol. Potom v panvici orestujeme na orieškovom masle. Velmi jemne! Saint Jacobs vytiahneme. 
mušle Sv. Jakuba
soľ
ružové korenie
maslo

2. krok
Do masla pridáme kukuričnú strúhanku, makový olej, rybaciu omáčku. Ohrejeme pomarančovú šťavu, aby sa nám dobre prepojila s makovým olejom a maldon soľou. 
kukuričná strúhanka
makový olej 
domáca rybacia omáčka  
pomarančová šťava 
maldon soľ 

3. krok
Pomaranč si nakrájame na kocky a namarinujeme v krevetovom oleji. Na záver všetko servírujeme do misky. Nezabudnite ozdobiť čerstvým rozmarínom a červeným korením. Dobrú chuť kamaráti!
pomaranč
krevetový olej 
rozmarín


ĎALŠÍ RECEPTY

Údený pstruh s ľahkým zemiakovým šalátom
Pražma, cibuľa, mäsový vývar, bylinky
Sciéna, soľná krusta, rozmarín, kôra z citrusov
NENECHAJTE SI UJSŤ NOVINKY ZO SVETA MYFISH
PREDAJŇA FRESHMARKET

Rožňavská 1A, 83104 Bratislava
e-mail: freshmarket@myfish.sk

AKCEPTUJEME PLATOBNÉ KARTY:


SLEDUJTE NÁS: