Naše stránky používajú k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte..     OK


Doprajte si domáci ustricový pôžitok

 V súlade s opatreniami vlády vám žiaľ v súčasnosti nemôžeme otvárať ustrice priamo v našej predajni. Dobrou správou ale je, že všetko, čo k debužírovaniu ustríc potrebujete, máme - čerstvé ustrice, kvalitný nožík, a zaškolený personál, ktorý vám rád poradí. 

Trikrát do týždňa k nám na predajňu prichádza zásielka čerstvých ustríc. Pravidelne vám ponúkame výber ustríc od dvoch overených francúzskych dodávateľov: Saint Kerber Cancale a rodiny Geay. Sledujte náš Facebook, Instagram či aktuálnu ponuku na webe, kde nájdete tie najčerstvejšie informácie z nášho ľadu. 

Dlhodobo máme v ponuke aj pevný nožík s plastovou rúčkou, ktorý je ako stvorený pre otváranie ustríc tzv. cez zámok. Otvárania ustríc sa nemusíte báť, zvládnete to ľahko sami. Cez zámok lastúry oddelíme nožom jej hornú časť. Mäso ustrice potom uvoľníme aj od spodnej lastúry. Potom už nič nebráni ustricovému hodovaniu. Sŕkanie je povolené. 


Ako na otváranie ustríc poradí aj zaškolený personál v našej predajni, neváhajte sa opýtať. Na internete nájdete aj nespočet videí, ktoré vám môžu s otváraním ustríc pomôcť. Pozrite sa napríklad na Jana Pípala z reštaurácie Bruxx, ktorý popisuje oba spôsoby, ako správne otvoriť ustrice, teda z boku i cez zámok. 


10
november

NENECHAJTE SI UJSŤ NOVINKY ZO SVETA MYFISH
PREDAJŇA FRESHMARKET

Rožňavská 1A, 83104 Bratislava
e-mail: freshmarket@myfish.sk

AKCEPTUJEME PLATOBNÉ KARTY:


SLEDUJTE NÁS: